İade Koşulları

İade Koşulları
• Yasal iade,değişim vb. şartları mevcut ise www.ekehome.com.' dan verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde;
- Sipariş iptal formunu, açıklama kısmına iptal sebebinizi belirterek (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi) göndermeniz yada, 0258- 2691556 Numaralı telefon ile  iptal sebeplerini bildirmeniz durumunda, işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir. 
- Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir. Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için lütfen ürün iade işlemleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İade adresimiz:
Organize Sanayi Bölgesi Servergazi cd. No:7 
Honaz / Denizli
Not: İadelerinizi Yurtiçi ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

• Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz; Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve aynen iade olmaktadır. 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

-İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi yada sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Tüketici’ de bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de içeren bir dilekçe gönderilmesi yada sistemin uygun olması durumunda web sitesinde bulunan iade formunun doldurulması  gereklidir. 
- Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 7 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. 
- 7 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesi rica olunur.
-Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi Tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler Tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü Tüketici’ ye teslim etmeyecektir. 
- Özel sipariş, Müşteri için özel imal edilen/işlenen (perde ve benzeri ölçü verilerek alınan, tüketici’ ye özel imal edilen ya da dikilen yada işlenen ) siparişlerin iadesi mümkün bulunmamaktadır. Bu açıdan ölçülerin doğru alınması, ölçü alınması aşamalarında teknik destek alınması, hataların en az indirgenmesi bakımından mutlaka detaylı özellik ve ölçü bildirilmesi gerekmektedir.

Diğer Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,),tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Her türlü Giyim, Ev tekstili, Ev giyimi ürün ve aksesuarları ile sair tekstil ürünleri,
- Ev dekorasyonu ürün ve aksesuarları,
- Her türlü kozmetik, temizlik, kişisel bakım, sağlık, güzellik ürünleri ve bunların benzerleri,

 İade İşlemleri

 Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici; 
- İade bildirim formunu doldurarak, 
- Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün, fatura irsaliye vb. ile birlikte) "Sağlam bir mukavva kutunun yada benzeri ambalaj içine koyarak" tarafımıza gönderecek, 
- Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep İade bölümü tarafından incelenir, 
- Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.
 

İade departmanı tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. 

İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.